Napisz do nas na:
komenda@bedzin.kppsp.gov.pl

ul. Modrzejowska 74
42-500 Będzin

Zadzwoń do nas:
+48 32 267 50 31 do 33

Witamy w serwisie internetowym

 

Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej

w Będzinie

 

       Zapraszamy do zapoznania się z naszą stroną. Znajdą tutaj Państwo informacje o szerokim zakresie działalności ratowniczo – gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej powiatu będzińskiego, jej historii, dniu codziennym, strukturze i sposobie funkcjonowania. Publikujemy tutaj aktualności z Komendy, a także opis wybranych interwencji i wydarzeń, które mają miejsce na terenie naszego Powiatu, dane statystyczne, a także szereg innych ciekawych i ważnych porad, ostrzeżeń i informacji.

Msza Św. w intencji strażaków powiatu będzińskiego

W piątek 4 maja w ramach obchodów Dnia Strażaka w kościele Świętej Trójcy w Będzinie z inicjatywy Komendanta Powiatowego PSP w Będzinie st. bryg. Adama Wilka oraz proboszcza ks. kan. Andrzeja Stępnia odprawiono koncelebrowaną przez Jego Ekscelencję ks. bp dra Grzegorza Kaszaka Biskupa Sosnowieckiego Mszę Świętą w intencji strażaków powiatu będzińskiego.

Uroczystość rozpoczęła się od zbiórki strażaków oraz druhów z jednostek OSP i zaproszonych gości na placu komendy,a następnie uczestnicy przy rytmach orkiestry OSP Twardowice udali się do kościoła.

W uroczystościach między innymi wzięli udział; Poseł na Sejm RP Waldemar Andzel, Senator RP Arkadiusz Grabowski, Śląski Komendant Wojewódzki PSP st. bryg. Jacek Kleszczewski, Starosta Będziński Arkadiusz Watoła, Prezydent Miasta Będzina Łukasz Komoniewski, Wiceprezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego dh Zdzisław Banaś, Wójt Gminy Mierzęcice Grzegorz Podlejski.

on 06 maj 2018