Napisz do nas na:
komenda@bedzin.kppsp.gov.pl
ePUAP: /KPPSPBedzin/SkrytkaESP

ul. Modrzejowska 74
42-500 Będzin

Zadzwoń do nas:
+48 32 294 45 40 do 42
+48 32 267 50 31 do 33

Witamy w serwisie internetowym

 

Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej

w Będzinie

 

       Zapraszamy do zapoznania się z naszą stroną. Znajdą tutaj Państwo informacje o szerokim zakresie działalności ratowniczo – gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej powiatu będzińskiego, jej historii, dniu codziennym, strukturze i sposobie funkcjonowania. Publikujemy tutaj aktualności z Komendy, a także opis wybranych interwencji i wydarzeń, które mają miejsce na terenie naszego Powiatu, dane statystyczne, a także szereg innych ciekawych i ważnych porad, ostrzeżeń i informacji.

Ofiara śmiertelna w pożarze samochodu osobowego

28.08.2018, godz. 5:14, Strzyżowice, DW-913

Stanowisko Kierowania przyjęło zgłoszenie z informacją o pożarze samochodu osobowego.  Po dojeździe na miejsce JOP KDR zastał samochód osobowy Fiat Seicento w całości objęty pożarem (pojazd zjechał z jezdni i uderzył w przydrożne drzewo).

Działania JOP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz podaniu jednego prądu piany ciężkiej w natarciu na palący się pojazd. Po ugaszeniu pożaru ratownicy dokonali sprawdzenia pojazdu oraz terenu wokół -  stwierdzono, że wewnątrz pojazdu na fotelu kierowcy znajduje się spalone ciało mężczyzny.  Po przeprowadzeinu oględzin przez Prokuratora wykonano dostęp do wnętrza pojazdu poprzez usunięcie drzwi kierowcy narzędziami hydraulicznymi. Następnie uprzątnięto jezdnie. Po zakończonych działaniach spalony pojazd  został odholowany z miejsca zdarzenia  przez pomoc drogową. W działaniach uczestniczyły dwa zastępy JRG Będzin, dwa zastępy OSP, cztery patrole Policji oraz Prokurator.

on 29 sierpień 2018