Napisz do nas na:
komenda@bedzin.kppsp.gov.pl
ePUAP: /KPPSPBedzin/SkrytkaESP

ul. Modrzejowska 74
42-500 Będzin

Zadzwoń do nas:
+48 32 294 45 40 do 42
+48 32 267 50 31 do 33

Witamy w serwisie internetowym

 

Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej

w Będzinie

 

       Zapraszamy do zapoznania się z naszą stroną. Znajdą tutaj Państwo informacje o szerokim zakresie działalności ratowniczo – gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej powiatu będzińskiego, jej historii, dniu codziennym, strukturze i sposobie funkcjonowania. Publikujemy tutaj aktualności z Komendy, a także opis wybranych interwencji i wydarzeń, które mają miejsce na terenie naszego Powiatu, dane statystyczne, a także szereg innych ciekawych i ważnych porad, ostrzeżeń i informacji.

Śmiertelny wypadek motocyklisty

16.09.2018, godz. 18:35, Wojkowice, ul. Paderewskiego

Stanowisko Kierowania przyjęło zgłoszenie z informacją o zderzeniu samochodu osobowego i motocykla (jedna osoba poszkodowana, nieprzytomna).

Po dojeździe na miejsce zdarzenia zastępy JOP potwierdziły zgłoszenie - kierujący motocyklem reanimowany był przez obecny na miejscu zdarzenia ZRM, kierująca samochodem osobowym opuściła pojazd przed przybyciem JOP i nie wymagała udzielenia pomocy medycznej. Droga powiatowa została całkowicie zablokowana w obu kierunkach. Podjęta próba reanimacji nie przyniosła efektu, przybyły na miejsce Lekarz stwierdził zgon kierującego jednośladem 23 letniego mężczyzny. Działania JOP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, neutralizacji i sorpcji rozlanych płynów eksploatacyjnych oraz oświetleniu terenu akcji podczas działań prowadzonych przez Policję oraz Prokuratora. W wyniku wypadku uszkodzeniu uległ przód samochodu osobowego Ford Fiesta oraz prawy bok motocykla. W działaniach uczestniczył zastęp JRG Będzin, zastęp OSP Wojkowice, dwa Zespoły Ratownictwa Medycznego, trzy patrole Policji, Prokurator Prokuratury Rejonowej oraz Pomoc Drogowa.

on 17 wrzesień 2018