Napisz do nas na:
komenda@bedzin.kppsp.gov.pl
ePUAP: /KPPSPBedzin/SkrytkaESP

ul. Modrzejowska 74
42-500 Będzin

Zadzwoń do nas:
+48 32 294 45 40 do 42
+48 32 267 50 31 do 33

Witamy w serwisie internetowym

 

Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej

w Będzinie

 

       Zapraszamy do zapoznania się z naszą stroną. Znajdą tutaj Państwo informacje o szerokim zakresie działalności ratowniczo – gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej powiatu będzińskiego, jej historii, dniu codziennym, strukturze i sposobie funkcjonowania. Publikujemy tutaj aktualności z Komendy, a także opis wybranych interwencji i wydarzeń, które mają miejsce na terenie naszego Powiatu, dane statystyczne, a także szereg innych ciekawych i ważnych porad, ostrzeżeń i informacji.

Śmiertelny wypadek na DK-1

28.09.2018, godz. 00:01, Siewierz, DK-1

Stanowisko Kierowania przyjęło zgłoszenie z informacją o wypadku drogowym (zderzenie busa z tirem, jedna osoba uwięziona w pojeździe).

Po dojeździe na miejsce JOP KDR ustalił, że w wyniku niezachowania zasad bezpieczeństwa ruchu środków transportu samochód dostawczy najechał na tył samochodu ciężarowego, droga w kierunku Katowic została całkowicie zablokowana. Kierujący samochodem dostawczym pozostawał uwięziony w pojeździe - obecny na miejscu ZRM stwierdził zgon mężczyzny. Działania JOP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz wykonaniu dostępu do kierowcy samochodu dostawczego przy pomocy narzędzi hydraulicznych. Dalsze działania JOP polegały na sorpcji rozlanych płynów eksploatacyjnych oraz uprzątnięciu jezdni. W  wyniku wypadku uszkodzeniu uległ cały przód samochodu dostawczego Renault Master oraz tył naczepy samochodu ciężarowego. W działaniach uczestniczył zastęp Posterunku Siewierz, zastęp JRG Będzin, dwa zastępy OSP, Zespół Ratownictwa Medycznego, Prokurator oraz Pomoc Drogowa.

Źródło zdjęć: OSP Siewierz

on 28 wrzesień 2018