Napisz do nas na:
komenda@bedzin.kppsp.gov.pl

ul. Modrzejowska 74
42-500 Będzin

Zadzwoń do nas:
+48 32 294 45 40 do 42
+48 32 267 50 31 do 33

Witamy w serwisie internetowym

 

Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej

w Będzinie

 

       Zapraszamy do zapoznania się z naszą stroną. Znajdą tutaj Państwo informacje o szerokim zakresie działalności ratowniczo – gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej powiatu będzińskiego, jej historii, dniu codziennym, strukturze i sposobie funkcjonowania. Publikujemy tutaj aktualności z Komendy, a także opis wybranych interwencji i wydarzeń, które mają miejsce na terenie naszego Powiatu, dane statystyczne, a także szereg innych ciekawych i ważnych porad, ostrzeżeń i informacji.

Zakończenie Szkolenia Podstawowego dla Strażaków Ratowników OSP

W dniu wczorajszym tj. 21.10.2018 roku  odbył się egzamin kończący „Szkolenie Podstawowe Strażaków Ratowników OSP”, którego kurs rozpoczął się w naszej Komendzie 1 września br. W ramach organizowanych zajęć druhowie ochotniczych straży pożarnych mogli poznać podstawy taktyki zwalczania pożarów, działań ratowniczych w czasie innych miejscowych zagrożeń oraz  udzielania pomocy poszkodowanym. 

Zdobyli również umiejętności pracy w sprzęcie ochrony dróg oddechowych, który jest niezbędny w czasie prowadzenia działań związanych z pożarami, występowaniem tlenku węgla, innych gazów niebezpiecznych oraz atmosfery ubogiej w tlen. Powyższe aspekty są ściśle związane z rozpoczynającym się właśnie sezonem grzewczym, w czasie którego strażacy wielokrotnie będą spotykać się z zagrożeniem ze strony tlenku węgla. Przekazana niezbędna wiedza teoretyczna połączona z doświadczeniem praktycznym doskonale wpisuje się w zainicjowaną przez Komendanta Głównego PSP kampanię społeczną pod nazwą „Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa”, której założeniem jest dotarcie do jak najszerszego grona odbiorców  i uświadomienie ich o niebezpieczeństwie związanym z występowaniem tlenku węgla i zagrożeniem pożarowym w budynkach mieszkalnych.

Link do kampanii: "Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa"

on 22 październik 2018