Napisz do nas na:
komenda@bedzin.kppsp.gov.pl

ul. Modrzejowska 74
42-500 Będzin

Zadzwoń do nas:
+48 32 267 50 31 do 33

Witamy w serwisie internetowym

 

Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej

w Będzinie

 

       Zapraszamy do zapoznania się z naszą stroną. Znajdą tutaj Państwo informacje o szerokim zakresie działalności ratowniczo – gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej powiatu będzińskiego, jej historii, dniu codziennym, strukturze i sposobie funkcjonowania. Publikujemy tutaj aktualności z Komendy, a także opis wybranych interwencji i wydarzeń, które mają miejsce na terenie naszego Powiatu, dane statystyczne, a także szereg innych ciekawych i ważnych porad, ostrzeżeń i informacji.

Przetarg na dostawę paliw płynnych dla potrzeb Komendy Powiatowej PSP w Będzinie

Treść ogłoszenia wraz z załącznikami dostępna jest po kliknięciu w poniższą ikonę:

Inne

Śmiertelny wypadek na A-1

24.10.2018, godz. 17:14, Bobrowniki, A-1

Stanowisko Kierowania przyjęło zgłoszenie z informacją o wypadku samochodu osobowego (pojazd wypadł z drogi i wbił się w bariery energochłonne na Autostradzie A-1 kierunek Gliwice). Na miejsce zadysponowano zastępy z JRG Będzin, JRG Piekary Śląskie, zastęp z Posterunku Siewierz oraz zastęp OSP Dobieszowice.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastępy JOP zastały samochód osobowy Fiat wbity w ekrany akustyczne, wewnątrz pojazdu znajdował się mężczyzna bez oznak życia. Trasa A-1 w kierunku Gliwic była całkowicie nieprzejezdna. W pierwszej fazie działania JOP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu jednego prądu piany średniej na rozlane paliwo oraz ustabilizowaniu pojazdu. ZRM ze względu na rozległe obrażenia ciała poszkodowanego odstąpił od udzielania pomocy medycznej. Dodatkowo na miejsce zadysponowano Specjalistyczną Grupę Ratownictwa Technicznego z JRG Dąbrowa Górnicza, która po wykonaniu czynności dochodzeniowych przez Prokuratora usunęła pojazdu z ekranów akustycznych. Następnie wykonano dostęp przy użyciu narzędzi hydraulicznych do kierowcy znajdującego się wewnątrz wraku pojazdu. Dalsze działania SP polegały na neutralizacji rozlanych płynów eksploatacyjnych oraz zmyciu jezdni wodą. Zniszczony pojazd został odholowany z miejsca zdarzenia przez Pomoc Drogową. Na czas prowadzonych działań Policja zamknęła wjazd na autostradę i wyznaczyła objazdy. W wyniku wypadku całkowitemu zniszczeniu uległ samochód osobowy Fiat Punto, uszkodzeniu uległa bariera energochłonna oraz ekrany akustyczne na długości około 10 metrów. W działaniach uczestniczył zastęp JRG Będzin, zastęp z Posterunku Siewierz, dwa zastępy JRG Piekary Śląskie, dwa zastępy JRG Dąbrowa Górnicza, zastęp OSP Dobieszowice, dwa Zespoły Ratownictwa Medycznego, cztery patrole Policji, Prokurator, Pracownicy GDDKiA oraz Pomoc Drogowa.

on 25 październik 2018