Napisz do nas na:
komenda@bedzin.kppsp.gov.pl
ePUAP: /KPPSPBedzin/SkrytkaESP

ul. Modrzejowska 74
42-500 Będzin

Zadzwoń do nas:
+48 32 294 45 40 do 42
+48 32 267 50 31 do 33

Witamy w serwisie internetowym

 

Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej

w Będzinie

 

       Zapraszamy do zapoznania się z naszą stroną. Znajdą tutaj Państwo informacje o szerokim zakresie działalności ratowniczo – gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej powiatu będzińskiego, jej historii, dniu codziennym, strukturze i sposobie funkcjonowania. Publikujemy tutaj aktualności z Komendy, a także opis wybranych interwencji i wydarzeń, które mają miejsce na terenie naszego Powiatu, dane statystyczne, a także szereg innych ciekawych i ważnych porad, ostrzeżeń i informacji.

Ofiara śmiertelna w pożarze mieszkania

28.10.2018, godz. 15:28, Będzin, ul. Podzamcze

Stanowisko Kierowania przyjęło zgłoszenie z informacją o pożarze mieszkania na I piętrze w budynku wielorodzinnym - w mieszkaniu pali się człowiek. Równocześnie o zdarzeniu poinformowano PRM oraz Policję.

Po dojeździe na miejsce zastępy JOP zastały lekko wydobywający się dym z otwartych okien mieszkania na I piętrze. Działania JOP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączenia napięcia w budynku i wprowadzeniu ratowników w sprzęcie ODO z linią szybkiego natarcia do wnętrza mieszkania (mieszkanie zadymione w skutek pożaru drewnianej podłogi na powierzchni około 1m2 bezpośrednio przy piecu kaflowym, drzwi do pieca otwarte, w palenisku rozgrzany popiół). W pomieszczeniu, w którym miejsce miał pożar na podłodze leżał mężczyzna bez oznak życia z widocznym opaleniem i częściowym zwęgleniem górnej części ciała - z uwagi na powyższe odstąpiono od ewakuacji i KPP. Podano prąd wody na tlącą się podłogę, wybrano zawartość palenisk pieca, całe mieszkanie przewietrzono. Jednocześnie sprawdzono wszystkie dostępne mieszkania w klatce schodowej oraz wykonano pomiary nie stwierdzając w budynku obecności gazów niebezpiecznych. KDR uzyskał informację, że przed przybyciem JOP sąsiad wyważył drzwi wejściowe do mieszkania, odciągnął palącego się mężczyznę od pieca i ugasił go. Następnie o zdarzeniu poinformowała Straż Pożarną. Przybyły na miejsce Lekarz stwierdził zgon mężczyzny. Dalsze działania JOP polegały na zabezpieczeniu i oświetleniu miejsca zdarzenia w czasie wykonywania czynności przez funkcjonariuszy Policji oraz Prokuratora. W działaniach uczestniczyło pięć zastępów JRG Będzin, dwa Zespoły Ratownictwa Medycznego, patrole Policji, Straż Miejska oraz Prokurator.

on 29 październik 2018