Napisz do nas na:
komenda@bedzin.kppsp.gov.pl

ul. Modrzejowska 74
42-500 Będzin

Zadzwoń do nas:
+48 32 294 45 40 do 42
+48 32 267 50 31 do 33

Witamy w serwisie internetowym

 

Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej

w Będzinie

 

       Zapraszamy do zapoznania się z naszą stroną. Znajdą tutaj Państwo informacje o szerokim zakresie działalności ratowniczo – gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej powiatu będzińskiego, jej historii, dniu codziennym, strukturze i sposobie funkcjonowania. Publikujemy tutaj aktualności z Komendy, a także opis wybranych interwencji i wydarzeń, które mają miejsce na terenie naszego Powiatu, dane statystyczne, a także szereg innych ciekawych i ważnych porad, ostrzeżeń i informacji.

100 km na 100-lecie Odzyskania Niepodległości

28 października odbył się rajd rowerowy „100 km na 100-lecie Odzyskania Niepodległości" pod patronatem honorowym Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP. Głównym celem akcji było upamiętnienie setnej rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości oraz propagowanie zdrowego stylu życia, aktywności fizycznej w służbie i integracja środowiska kolarskiego w PSP.

Zbiórkę w Komendzie Powiatowej PSP w Zawiercie zaplanowano na godzinę 8:30. Po krótkiej odprawie i przypomnieniu regulaminu 25 rowerzystów wyruszyło w trasę. Kolumnie rowerzystów w poruszaniu się po drogach pomagali Policjanci, a zabezpieczenie medyczne i techniczne realizowali Strażacy. Zgodnie z planem rajd miał przebiegać przez Dąbrowę Górniczą, Sosnowiec, Będzin, Piekary Śląskie, Bytom, Rude Śląską, Świętochłowice, Chorzów i zakończyć się przy Komendzie Wojewódzkiej PSP w Katowicach. Niekorzystne warunki atmosferyczne, stwarzały duże niebezpieczeństwo podczas poruszania się po drogach. Gdy przemoknięci i zmarznięci uczestnicy rajdu dotarli do pierwszego przystanku w KM PSP Dąbrowa Górnicza, gdzie czekała na nich gorąca kawa i herbata, podjęto decyzję o skróceniu dystansu. Uczestnicy dojechali do Komendy Powiatowej PSP w Będzinie, a następnie do Komendy Miejskiej PSP w Piekarach Śląskich, gdzie zakończono akcję. 54 kilometrowy dystans pokonało 40 rowerzystów.

on 31 październik 2018