Napisz do nas na:
komenda@bedzin.kppsp.gov.pl

ul. Modrzejowska 74
42-500 Będzin

Zadzwoń do nas:
+48 32 294 45 40 do 42
+48 32 267 50 31 do 33

Witamy w serwisie internetowym

 

Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej

w Będzinie

 

       Zapraszamy do zapoznania się z naszą stroną. Znajdą tutaj Państwo informacje o szerokim zakresie działalności ratowniczo – gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej powiatu będzińskiego, jej historii, dniu codziennym, strukturze i sposobie funkcjonowania. Publikujemy tutaj aktualności z Komendy, a także opis wybranych interwencji i wydarzeń, które mają miejsce na terenie naszego Powiatu, dane statystyczne, a także szereg innych ciekawych i ważnych porad, ostrzeżeń i informacji.

Pamięci zasłużonym

Jak co roku w związku ze zbliżającym się dniem Wszystkich Świętych przedstawiciele władz samorządowych, służb mundurowych oraz innych instytucji odwiedzili na cmentarzach mogiły osób zasłużonych dla naszego regionu.

Wczoraj oficjalna delegacja wśród której znaleźli się przedstawiciele służb mundurowych zapaliła symboliczne znicze na grobach tragicznie zmarłego w katastrofie smoleńskiej posła Grzegorza Dolniaka oraz żołnierza niezłomnego Jerzego Pawlika ps. "Jerzy". Mundurowi oddali także hołd śmiertelnie postrzelonemu na służbie będzińskiemu policjantowi sierż. Grzegorzowi Załodze. Kwiaty i znicze na grobach tragicznie zmarłego w katastrofie smoleńskiej posła Grzegorza Dolniaka oraz żołnierza niezłomnego Jerzego Pawlika ps. "Jerzy" złożyła delegacja śląskich i zagłębiowskich samorządowców.
Miejscem wiecznego spoczynku zasłużonych będzinian jest cmentarz przy parafii św. Trójcy na będzińskim wzgórzu zamkowym. Modlitwę nad grobami i wspomnienie o zmarłych wygłosił proboszcz parafii pod wezwaniem "św. Trójcy" ks. kan. Andrzej Stępień. Cześć ich pamięci oddali także przedstawiciele służb mundurowych z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej, Komendy Powiatowej Policji i Wojskowej Komendy Uzupełnień w Będzinie.
Oficjalna delegacja udała się także na cmentarz parafialny w Siewierzu gdzie zapłonęły znicze na grobach nieznanego żołnierza Wojska Polskiego poległego w walce z hitlerowskim najeźdźcą w dniu 3 września 1939 roku oraz rozstrzelanych przez okupanta w czasie II wojny światowej mieszkańców miasta.

on 01 listopad 2018