Napisz do nas na:
komenda@bedzin.kppsp.gov.pl

ul. Modrzejowska 74
42-500 Będzin

Zadzwoń do nas:
+48 32 267 50 31 do 33

Witamy w serwisie internetowym

 

Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej

w Będzinie

 

       Zapraszamy do zapoznania się z naszą stroną. Znajdą tutaj Państwo informacje o szerokim zakresie działalności ratowniczo – gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej powiatu będzińskiego, jej historii, dniu codziennym, strukturze i sposobie funkcjonowania. Publikujemy tutaj aktualności z Komendy, a także opis wybranych interwencji i wydarzeń, które mają miejsce na terenie naszego Powiatu, dane statystyczne, a także szereg innych ciekawych i ważnych porad, ostrzeżeń i informacji.

Wojewódzkie obchody Dnia Strażaka

Dwie ofiary śmiertelne w pożarze mieszkania

21.12.2018, godz. 21:01, Czeladź, ul. Szpitalna

Stanowisko Kierowania przyjęło zgłoszenie z informacją o pożarze mieszkania w budynku wielorodzinnym 4-piętrowym. Po dojeździe na miejsce zastępy SP zastały wydobywający się dym i płomienie z okna balkonowego mieszkania na drugim piętrze.

Działania JOP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu dopływu energii elektrycznej, wyważeniu drzwi wejściowych oraz wprowadzeniu ratowników w sprzęcie ODO z nawodnioną linią gaśniczą do wnętrza mieszkania w którym miejsce miał pożar. Wewnątrz ratownicy zastali rozwinięty pożar jednego z pomieszczenia. Drzwi wejściowe do pomieszczenia były przepalone, pożar rozwijał się w stronę korytarza. Ze względu na oddziaływanie wysokiej temperatury uszkodzeniu uległy szyby w oknie oraz tynk na powierzchni ścian i sufitu. W trakcie prowadzonych działań ratowniczo-gaśniczych ratownicy natrafili na zwęglone zwłoki dwóch osób - ze względu na stopień zwęglenia zwłok odstąpiono od ewakuacji i udzielenia KPP. Pożar został zlokalizowany (łóżko i lodówka) oraz ugaszony przy pomocy prądu wody w natarciu. Równocześnie przeszukano pozostałe pomieszczenia nie stwierdzając innych osób poszkodowanych oraz przeprowadzono ewakuację lokatorów z mieszkań w tej samej klatce schodowej. Następnie mieszkanie zostało oddymione i przewietrzone, a nadpalone materiały zostały wyniesione na balkon. Wykonane pomiary w budynku nie wykazały obecności gazów niebezpiecznych, ewakuowani lokatorzy wrócili do swoich mieszkań. Przybyły na miejsce lekarz potwierdził zgon dwóch osób. Dalsze działania SP polegały na oświetleniu miejsca zdarzenia na czas prowadzonych czynności przez funkcjonariuszy Policji pod nadzorem Prokuratora. W wyniku zdarzenia spaleniu uległo wyposażenia pomieszczenia objętego pożarem, opaleniu uległ korytarz wewnątrz mieszkania oraz elewacja w pobliżu otworów okiennych. W działaniach uczestniczyło pięć zastępów JRG Będzin, zastęp OSP Czeladź, Prokurator, Lekarz, dwa patrole Policji oraz patrol Straży Miejskiej.

Źródło zdjęcia: OSP Czeladź

on 22 grudzień 2018