Napisz do nas na:
komenda@bedzin.kppsp.gov.pl

ul. Modrzejowska 74
42-500 Będzin

Zadzwoń do nas:
+48 32 294 45 40 do 42
+48 32 267 50 31 do 33

Witamy w serwisie internetowym

 

Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej

w Będzinie

 

       Zapraszamy do zapoznania się z naszą stroną. Znajdą tutaj Państwo informacje o szerokim zakresie działalności ratowniczo – gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej powiatu będzińskiego, jej historii, dniu codziennym, strukturze i sposobie funkcjonowania. Publikujemy tutaj aktualności z Komendy, a także opis wybranych interwencji i wydarzeń, które mają miejsce na terenie naszego Powiatu, dane statystyczne, a także szereg innych ciekawych i ważnych porad, ostrzeżeń i informacji.

Gwałtowne wichury i opady deszczu

W trakcie minionego weekendu nad powiatem będzińskim przeszły gwałtowne wichury i opady deszczu. Strażacy z Komendy Powiatowej PSP w Będzinie oraz jednostek OSP z terenu powiatu intensywnie pracują nad usuwaniem ich skutków.

Interwencje rozpoczęły się w godzinach popołudniowych 09.03.2019 r. i trwają nadal. W tym okresie będzińscy strażacy interweniowali już około 120 razy. Działania straży pożarnej polegały przede wszystkim na usuwaniu powalonych drzew i połamanych konarów z dróg, zabezpieczaniu uszkodzonych linii energetycznych i pojazdów oraz zabezpieczaniu zerwanych i uszkodzonych dachów. Największe zniszczenia wiatr spowodował w Bobrownikach przy ul. Sienkiewicza, gdzie całkowitemu zniszczeniu uległ dach domu jednorodzinnego.

on 11 marzec 2019