Napisz do nas na:
komenda@bedzin.kppsp.gov.pl

ul. Modrzejowska 74
42-500 Będzin

Zadzwoń do nas:
+48 32 294 45 40 do 42
+48 32 267 50 31 do 33

Witamy w serwisie internetowym

 

Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej

w Będzinie

 

       Zapraszamy do zapoznania się z naszą stroną. Znajdą tutaj Państwo informacje o szerokim zakresie działalności ratowniczo – gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej powiatu będzińskiego, jej historii, dniu codziennym, strukturze i sposobie funkcjonowania. Publikujemy tutaj aktualności z Komendy, a także opis wybranych interwencji i wydarzeń, które mają miejsce na terenie naszego Powiatu, dane statystyczne, a także szereg innych ciekawych i ważnych porad, ostrzeżeń i informacji.

Pożar autobusu

13.03.2019, godz. 12:03, Będzin ul. Wolności

Stanowisko Kierowania przyjęło zgłoszenie z informacją o pożarze autobusu (brak osób poszkodowanych). Po dojeździe na miejsce zastępów JOP KDR zastał autobus linii 901 całkowicie objęty pożarem.

W pojeździe podróżowało 9 osób wraz z kierowcą - wszyscy opuścili pojazd przed przybyciem JOP nie odnosząc żadnych obrażeń. Działania JOP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu trzech prądów piany w natarciu  (dwóch prądów piany ciężkiej i jednego prądu piany średniej) przez ratowników w sprzęcie ODO na palący się pojazd oraz jednego prądu w obronie na zaparkowany w pobliżu samochód osobowy Audi. Po ugaszeniu pożaru wrak autobusu dokładnie dogaszono jednym prądem wody. Na czas prowadzonych działań droga została całkowicie wyłączona z ruchu. W wyniku pożaru całkowitemu spaleniu uległ autobus Mercedes, w wyniku oddziaływania wysokiej temperatury uszkodzeniu uległa prawa przednia strona samochodu osobowego Audi. W działaniach uczestniczyły trzy zastępy JRG Będzin, zastęp OSP Grodziec, dwa patrole Policji oraz Pomoc Drogowa.

on 15 marzec 2019