Napisz do nas na:
komenda@bedzin.kppsp.gov.pl

ul. Modrzejowska 74
42-500 Będzin

Zadzwoń do nas:
+48 32 267 50 31 do 33

Witamy w serwisie internetowym

 

Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej

w Będzinie

 

       Zapraszamy do zapoznania się z naszą stroną. Znajdą tutaj Państwo informacje o szerokim zakresie działalności ratowniczo – gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej powiatu będzińskiego, jej historii, dniu codziennym, strukturze i sposobie funkcjonowania. Publikujemy tutaj aktualności z Komendy, a także opis wybranych interwencji i wydarzeń, które mają miejsce na terenie naszego Powiatu, dane statystyczne, a także szereg innych ciekawych i ważnych porad, ostrzeżeń i informacji.

Wypadek w Nowej Wsi

18.03.2019, godz. 05:51, Nowa Wieś, S-1

Stanowisko Kierowania przyjęło zgłoszenie z informacją o wypadku drogowym dwóch samochodów osobowych na drodze S-1 (jedna osoba poszkodowana, przytomna, brak dokładnej lokalizacji miejsca zdarzenia).

Pierwszy na miejsce zdarzenia przybył zastęp JOP OSP Mierzęcice. KDR potwierdził informację o wypadku: czołowe zderzenie dwóch samochodów osobowych, pojazdami łącznie podróżowało pięć osób - w samochodzie Honda pozostaje kierowca, który nie może opuścić pojazdu ze względu na zablokowane drzwi. Na miejscu obecny ZRM, pod opieką którego znajduje się dwóch pasażerów Hondy. Dwie osoby podróżujące Mercedesem opuściły pojazd o własnych siłach przed przybyciem JOP. Droga w obu kierunkach została całkowicie zablokowana. Działania JOP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, otwarciu przednich lewych drzwi samochodu Honda przy pomocy narzędzi hydraulicznych, ewakuacji kierującego z pojazdu na noszach typu deska do karetki ZRM - po przebadaniu przez ratowników medycznych kierujący oraz dwóch pasażerów zostało przetransportowanych do Szpitali. Kierujący i pasażer samochodu Mercedes po przebadaniu przez lekarza pozostali na miejscu zdarzenia. Dalsze działania JOP polegały na sorpcji rozlanych płynów eksploatacyjnych oraz uprzątnięciu jezdni. Pojazdy uczestniczące w zdarzeniu zostały zabrane z miejsca zdarzenia przez Pomoce Drogowe. W wyniku wypadku uszkodzeniu uległ przód i lewy bok samochodu osobowego Honda Civic, przód, lewy i prawy bok samochodu Mercedes oraz bariera energochłonna na długości około 4 metrów. W działaniach uczestniczył zastęp PSP z Posterunku Siewierz, zastęp JRG Będzin, dwa zastępy OSP, cztery Zespoły Ratownictwa Medycznego, trzy patrole Policji, dwie Pomoce Drogowe oraz pracownicy GDDKiA.

on 19 marzec 2019