Napisz do nas na:
komenda@bedzin.kppsp.gov.pl
ePUAP: /KPPSPBedzin/SkrytkaESP

ul. Modrzejowska 74
42-500 Będzin

Zadzwoń do nas:
+48 32 294 45 40 do 42
+48 32 267 50 31 do 33

Witamy w serwisie internetowym

 

Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej

w Będzinie

 

       Zapraszamy do zapoznania się z naszą stroną. Znajdą tutaj Państwo informacje o szerokim zakresie działalności ratowniczo – gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej powiatu będzińskiego, jej historii, dniu codziennym, strukturze i sposobie funkcjonowania. Publikujemy tutaj aktualności z Komendy, a także opis wybranych interwencji i wydarzeń, które mają miejsce na terenie naszego Powiatu, dane statystyczne, a także szereg innych ciekawych i ważnych porad, ostrzeżeń i informacji.

Pożar budynku gospodarczego

26.04.2019, godz. 21:11, Przeczyce, ul. 21 Stycznia.

Stanowisko Kierowania przyjęło zgłoszenie z informacją o pożarze budynku (brak precyzyjnych informacji dotyczących pożaru). Na miejsce zadysponowano cztery zastępy Straży Pożarnej.

Po przyjeździe na miejsce JOP, KDR zastał rozwinięty pożar budynku gospodarczego w układzie litery "L" o powierzchni około 160 m2 (budynek murowany, dach o konstrukcji drewnianej częściowo kryty dachówką cementową, częściowo płytami azbestowymi,  w budynku składowane jest siano oraz znajdują się maszyny rolnicze ). W bliskim sąsiedztwie na tej samej posesji znajduje się drugi budynek gospodarczy oraz budynek mieszkalny, na posesji sąsiedniej znajdują się dwa budynki gospodarcze, które bezpośrednio narażone są na oddziaływanie temperatury i dalsze rozprzestrzenienie się pożaru. KDR poprosił o zadysponowanie dodatkowych SiŚ. Działania zastępów JOP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podanie dwóch prądów wody w natarciu na budynek objęty pożarem oraz dwóch prądów wody w obronie na zagrożone dwa budynki gospodarcze. Po opanowaniu sytuacji pożarowej pogorzelisko dokładnie przeszukano i sprawdzono z użyciem kamery termowizyjnej. Z uwagi na duże zadymienie podczas prowadzonych działań ratowniczo-gaśniczych w sąsiednich budynkach mieszkalnych wykonano pomiary na obecność gazów niebezpiecznych nie stwierdzając zagrożenia. Dalsze działania JOP polegały na przeprowadzeniu niezbędnych prac rozbiórkowych elementów spalonego budynku. W wyniku pożaru spaleniu uległ dach budynku oraz znajdujące się wewnątrz maszyny rolnicze i siano. Częściowemu zawaleniu uległy murowane ściany budynku. W działaniach uczestniczył zastęp z Posterunku Siewierz, zastęp z JRG Będzin, sześć zastępów OSP oraz patrol Policji.

on 27 kwiecień 2019