Napisz do nas na:
komenda@bedzin.kppsp.gov.pl
ePUAP: /KPPSPBedzin/SkrytkaESP

ul. Modrzejowska 74
42-500 Będzin

Zadzwoń do nas:
+48 32 294 45 40 do 42
+48 32 267 50 31 do 33

Witamy w serwisie internetowym

 

Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej

w Będzinie

 

       Zapraszamy do zapoznania się z naszą stroną. Znajdą tutaj Państwo informacje o szerokim zakresie działalności ratowniczo – gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej powiatu będzińskiego, jej historii, dniu codziennym, strukturze i sposobie funkcjonowania. Publikujemy tutaj aktualności z Komendy, a także opis wybranych interwencji i wydarzeń, które mają miejsce na terenie naszego Powiatu, dane statystyczne, a także szereg innych ciekawych i ważnych porad, ostrzeżeń i informacji.

Trzy osoby poszkodowane w wypadku w Będzinie

29.04.2019, godz. 17:14, Będzin, ul. Wolności

Stanowisko Kierowania przyjęło z informacją o wypadku drogowym (pojazd wypadł z drogi, dwie osoby poszkodowane, prawdopodobnie jedna uwięziona).

Po dojeździe na miejsce JOP KDR ustalił, że w wyniku niezachowania zasad bezpieczeństwa ruchu kierująca samochodem osobowym wypadła z jezdni, uderzyła w dwóch pieszych znajdujących się na chodniku, następnie w ogrodzenie prywatnej posesji (kierująca pozostaje w pojeździe, jeden z pieszych leży na chodniku, druki przy pojeździe). Droga w obu kierunkach została całkowicie zablokowana. Działania JOP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, ewakuacji z pojazdu kobiety na noszach typu deska i udzieleniu poszkodowanej KPP. Równocześnie udzielono KPP poszkodowanym pieszym. Po przybyciu ZRM poszkodowani zostali przekazani Ratownikom Medycznym, następnie zostali przetransportowani do Szpitali. Uszkodzony pojazd został zabrany z miejsca zdarzenia przez Pomoc Drogową. Dalsze działania JOP polegały na uprzątnięciu jezdni i chodnika z pozostałości powypadkowych. W wyniku wypadku uszkodzeniu uległ przód, tył, lewy bok i dach samochodu BMW oraz cztery przęsła metalowego ogrodzenia prywatnej posesji. W działaniach uczestniczyły trzy zastępy JRG Będzin, zastęp OSP Grodziec, trzy Zespoły Ratownictwa Medycznego, trzy patrole Policji oraz Pomoc Drogowa.

 

on 29 kwiecień 2019