Napisz do nas na:
komenda@bedzin.kppsp.gov.pl

ul. Modrzejowska 74
42-500 Będzin

Zadzwoń do nas:
+48 32 267 50 31 do 33

Witamy w serwisie internetowym

 

Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej

w Będzinie

 

       Zapraszamy do zapoznania się z naszą stroną. Znajdą tutaj Państwo informacje o szerokim zakresie działalności ratowniczo – gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej powiatu będzińskiego, jej historii, dniu codziennym, strukturze i sposobie funkcjonowania. Publikujemy tutaj aktualności z Komendy, a także opis wybranych interwencji i wydarzeń, które mają miejsce na terenie naszego Powiatu, dane statystyczne, a także szereg innych ciekawych i ważnych porad, ostrzeżeń i informacji.

Ofiara śmiertelna w pożarze w budynku jednorodzinnym

09.05.2019, godz. 14:50, Będzin, ul. Rolnicza.

Stanowisko Kierowania przyjęło zgłoszenie z informacją o pożarze w budynku mieszkalnym (wewnątrz znajduje się jedna osoba). Po dojeździe na miejsce zastępy JOP zastały duże zadymienie w budynku jednorodzinnym.

KDR od właściciela uzyskał informację, że w obiekcie prawdopodobnie przebywa starsza kobieta. Działania JOP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu dopływu energii elektrycznej do budynku, wprowadzeniu ratowników w sprzęcie ODO do wewnątrz obiektu i podaniu jednego prądu wody w natarciu na palącą się wersalkę w pokoju . Jednocześnie ratownicy w łazience znaleźli nieprzytomna kobietę - poszkodowana została ewakuowana na zewnątrz, kobiecie udzielono KPP (przybyły na  miejsce ZRM po kilkuminutowej kontynuacji  RKO stwierdził zgon kobiety). Po ugaszeniu pożaru cały budynek przeszukano, oddymiono i przewietrzono. Wykonane wewnątrz pomiary nie wykazały obecności gazów niebezpiecznych. W wyniku pożaru spaleniu uległa wersalka, okopceniu uległo wnętrze całego budynek. W działaniach uczestniczyły cztery zastępy JRG Będzin, dwa zastępy OSP, Zespół Ratownictwa Medycznego oraz patrol Policji.

on 10 maj 2019