Napisz do nas na:
komenda@bedzin.kppsp.gov.pl

ul. Modrzejowska 74
42-500 Będzin

Zadzwoń do nas:
+48 32 294 45 40 do 42
+48 32 267 50 31 do 33

Witamy w serwisie internetowym

 

Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej

w Będzinie

 

       Zapraszamy do zapoznania się z naszą stroną. Znajdą tutaj Państwo informacje o szerokim zakresie działalności ratowniczo – gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej powiatu będzińskiego, jej historii, dniu codziennym, strukturze i sposobie funkcjonowania. Publikujemy tutaj aktualności z Komendy, a także opis wybranych interwencji i wydarzeń, które mają miejsce na terenie naszego Powiatu, dane statystyczne, a także szereg innych ciekawych i ważnych porad, ostrzeżeń i informacji.

Wypadek w Przeczycach na S-1

15.05.2019, godz. 4:43, Przeczyce, S-1.

Stanowisko Kierowania przyjęło zgłoszenie z informacją o zderzeniu dwóch samochodów ciężarowych i samochodu osobowego na drodze S-1.

Po przyjeździe na miejsce JOP KDR zastał uszkodzone dwa samochody ciężarowe  w odległości ok. 500 metrów od siebie oraz uszkodzony samochód osobowy. W wyniku uszkodzenia naczepy jednego z pojazdów na jezdni znajduje się rozbite szkło, ruch kołowy w miejscu wypadku odbywa się pasem awaryjnym. Na miejscu znajduje się ZRM, pod opieką którego znajduje się kierujący samochodem osobowym - po przebadaniu poszkodowany został przetransportowany do Szpitala. Działania JOP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, sorpcji i neutralizacji rozlanych płynów eksploatacyjnych oraz uprzątnięciu jezdni z pozostałości powypadkowych. Uszkodzone pojazdy zostały odholowane z miejsca zdarzenia przez Pomoce Drogowe. W wyniku wypadku uszkodzeniu uległa cała karoseria samochodu osobowego Audi, częściowo kabiny obu samochodów ciężarowych oraz lewa strona jednej z naczep wraz z ładunkiem. W działaniach uczestniczył zastęp z Posterunku Siewierz, zastęp z JRG Będzin, dwa zastępy OSP, Zespół ratownictwa Medycznego, patrol Policji oraz trzy Pomoce drogowe.

on 16 maj 2019