Napisz do nas na:
komenda@bedzin.kppsp.gov.pl

ul. Modrzejowska 74
42-500 Będzin

Zadzwoń do nas:
+48 32 294 45 40 do 42
+48 32 267 50 31 do 33

Witamy w serwisie internetowym

 

Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej

w Będzinie

 

       Zapraszamy do zapoznania się z naszą stroną. Znajdą tutaj Państwo informacje o szerokim zakresie działalności ratowniczo – gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej powiatu będzińskiego, jej historii, dniu codziennym, strukturze i sposobie funkcjonowania. Publikujemy tutaj aktualności z Komendy, a także opis wybranych interwencji i wydarzeń, które mają miejsce na terenie naszego Powiatu, dane statystyczne, a także szereg innych ciekawych i ważnych porad, ostrzeżeń i informacji.

Ćwiczenia "Las 2019"

W dniu 14 maja 2019 roku na terenie Nadleśnictwa Świerklaniec przy zalewie wodnym nr II w Rogoźniku odbyły się ćwiczenia "Las 2019" organizowane przez Komendę Wojewódzka PSP w Katowicach. Założeniem ćwiczeń był pożar lasu w dwóch oddziałach leśnych na powierzchni 2 hektarów (leśnictwo Wymysłów) .

Teren ćwiczeń został podzielony na dwa odcinki bojowe, na których współpracowały zastępy Państwowej Straży Pożarnej oraz Ochotniczych Straży Pożarnych. Celem ćwiczeń było doskonalenie umiejętności organizacji zaopatrzenia wodnego, poprzez budowę stanowisk wodnych oraz magistral tłocznych i przetłaczanie wody na duże odległości. W ćwiczeniach uczestniczyły zastępy PSP z Będzina, Katowic, Dąbrowy Górniczej, Sosnowca i Zawiercia oraz jednostki OSP z terenu powiatu: OSP Dobieszowice, OSP Grodziec, OSP Siewierz, OSP Strzyżowice, OSP Rogoźnik i OSP Żychcice.

 

Źródło zdjęć: 1-5 KP PSP Będzin; 6-8 OSP Grodziec; 9-11 Gmina Bobrowniki

on 15 maj 2019