Napisz do nas na:
komenda@bedzin.kppsp.gov.pl

ul. Modrzejowska 74
42-500 Będzin

Zadzwoń do nas:
+48 32 267 50 31 do 33

Witamy w serwisie internetowym

 

Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej

w Będzinie

 

       Zapraszamy do zapoznania się z naszą stroną. Znajdą tutaj Państwo informacje o szerokim zakresie działalności ratowniczo – gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej powiatu będzińskiego, jej historii, dniu codziennym, strukturze i sposobie funkcjonowania. Publikujemy tutaj aktualności z Komendy, a także opis wybranych interwencji i wydarzeń, które mają miejsce na terenie naszego Powiatu, dane statystyczne, a także szereg innych ciekawych i ważnych porad, ostrzeżeń i informacji.

Wypadek w Nowej Wsi na DK-78

19.05.2019, godz. 5:49, Nowa Wieś, DK-78.

Stanowisko Kierowania przyjęło zgłoszenie z informacją o wypadku drogowym (zderzenie dwóch pojazdów, cztery osoby poszkodowane). Po dojeździe na miejsce JOP KDR zastał dwa samochody osobowe po zderzeniu znajdujące się w przydrożnym rowie.

W jednym z pojazdów Audi A4 pozostaje uwięziony kierowca (obecny na miejscu ZRM stwierdził zgon mężczyzny), w drugim pojeździe Audi A3 pozostaje uwięziony pasażer (nieprzytomny z zachowanymi czynnościami życiowymi). Czterech pasażerów Audi A4 znajduje się poza pojazdami pod opieką ZRM. Działania JOP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu prądu wody w natarciu na komorę silnika Audi A4, wykonaniu przy pomocy sprzętu hydraulicznego dostępu do uwięzionego pasażera, ewakuacji mężczyzny z pojazdu i pomocy ZRM w udzieleniu KPP pozostałym osobom poszkodowanym.  Następnie wyznaczono i zabezpieczono lądowisko dla śmigłowca LPR.  Pięć poszkodowanych osób zostało przetransportowanych do Szpitali. Dalsze działania JOP polegały na wyciągnięciu z przydrożnego rowu pojazdów biorących udział w zdarzeniu, sorpcji i neutralizacji rozlanych płynów eksploatacyjnych oraz uprzątnięciu jezdni z pozostałości powypadkowych. Na czas prowadzonych działań  DK-78 została całkowicie zablokowana. W wyniku zdarzenia całkowitemu zniszczeniu uległy dwa samochody osobowe Audi A3 i Audi A4. W działaniach uczestniczył zastęp z Posterunku Siewierz, trzy zastępy JRG Będzin, dwa zastępy JRG Dąbrowa Górnicza, zastęp OSP Mierzęcice, śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, trzy Zespoły Ratownictwa Medycznego, Prokurator, dwa patrole Policji  oraz Pomoce Drogowe.

on 20 maj 2019