Napisz do nas na:
komenda@bedzin.kppsp.gov.pl:
ePUAP: /KPPSPBedzin/SkrytkaESP

ul. Modrzejowska 74
42-500 Będzin

Zadzwoń do nas:
+48 32 294 45 40 do 42
+48 32 267 50 31 do 33

Witamy w serwisie internetowym

 

Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej

w Będzinie

 

       Zapraszamy do zapoznania się z naszą stroną. Znajdą tutaj Państwo informacje o szerokim zakresie działalności ratowniczo – gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej powiatu będzińskiego, jej historii, dniu codziennym, strukturze i sposobie funkcjonowania. Publikujemy tutaj aktualności z Komendy, a także opis wybranych interwencji i wydarzeń, które mają miejsce na terenie naszego Powiatu, dane statystyczne, a także szereg innych ciekawych i ważnych porad, ostrzeżeń i informacji.

Śmiertelny wypadek na DK-78

17.06.2019, godz. 15:59, Siewierz, DK-78

Stanowisko Kierowania przyjęło zgłoszenie z informacją o wypadku drogowym (zderzenie samochodu dostawczego z samochodem ciężarowym, jedna osoba uwięziona).

Po dojeździe na miejsce JOP KDR ustalił, że w wyniku niezachowania zasad bezpieczeństwa ruchu samochód dostawczy uderzył w tył naczepy samochodu ciężarowego. Obaj kierujący oraz pasażer samochodu dostawczego opuścili pojazdy o własnych silach przed przybyciem JOP,  w Mercedesie Sprinterze pozostaje uwięziony drugi  pasażer (nieprzytomny, bez oznak życiowych). Na miejscu obecny ZRM. Działania JOP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i wykonaniu dostępu do osoby uwięzionej w pojeździe - ze względu na rozległe obrażenia ciała mężczyzny odstąpiono od udzielenia pomocy medycznej. Po przebadaniu przez Ratowników Medycznych dwie inne osoby uczestniczące w zdarzeniu zostały przetransportowane do Szpitali. Dalsze działania JOP polegały na sorpcji rozlanych płynów eksploatacyjnych oraz uprzątnięciu jezdni. Samochód dostawczy został odholowany z miejsca wypadku przez Pomoc Drogową, samochód ciężarowy samodzielnie zjechał na najbliższy parking. W wyniku wypadku uszkodzeniu uległ przód i prawy bok samochodu dostawczego Mercedes Sprinter oraz tył naczepy samochodu ciężarowego Renault. W działaniach uczestniczył zastęp z Posterunku Siewierz, trzy zastępy JRG Będzin, dwa zastępy OSP Siewierz, trzy Zespoły Ratownictwa Medycznego, Prokurator, trzy patrole Policji oraz Pomoc Drogowa.

on 19 czerwiec 2019