Napisz do nas na:
komenda@bedzin.kppsp.gov.pl:
ePUAP: /KPPSPBedzin/SkrytkaESP

ul. Modrzejowska 74
42-500 Będzin

Zadzwoń do nas:
+48 32 294 45 40 do 42
+48 32 267 50 31 do 33

Witamy w serwisie internetowym

 

Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej

w Będzinie

 

       Zapraszamy do zapoznania się z naszą stroną. Znajdą tutaj Państwo informacje o szerokim zakresie działalności ratowniczo – gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej powiatu będzińskiego, jej historii, dniu codziennym, strukturze i sposobie funkcjonowania. Publikujemy tutaj aktualności z Komendy, a także opis wybranych interwencji i wydarzeń, które mają miejsce na terenie naszego Powiatu, dane statystyczne, a także szereg innych ciekawych i ważnych porad, ostrzeżeń i informacji.

Wypadek na Podwarpiu

06.07.2019, godz. 11:55, Podwarpie, DK-1

Stanowisko Kierowania przyjęło zgłoszenie z informacją o wypadku drogowym (samochód osobowy wjechał pod ciężarówkę, dwie osoby poszkodowane, nie wysiadają, nie ruszają się, są zakleszczone).

Po dojeździe na miejsce JOP KDR zastał samochód osobowy po uderzeniu w tył naczepy samochodu ciężarowego. W zdarzeniu uczestniczył również drugi samochód osobowy. Pojazdy znajdują się na parkingu zlokalizowanym przy DK-1. Dwie osoby podróżujące samochodem osobowym Porsche zostały ewakuowane przez funkcjonariuszy PSP przebywających na wolnym, którzy najechali na zdarzenie - funkcjonariusze udzieli pomocy nieprzytomnemu kierowcy oraz pasażerce do czasu przybycia na miejsce służb ratowniczych. Działania JOP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, pomocy ZRM w resuscytacji mężczyzny oraz transporcie poszkodowanych do ambulansów ZRM. Następnie za pomocą wyciągarki wyciągnięto samochód osobowy spod ciężarówki, przeprowadzono sorpcję i neutralizację rozlanych płynów eksploatacyjnych oraz uprzątnięto miejsca zdarzenia z pozostałości powypadkowych. W wyniku wypadku całkowitemu zniszczeniu uległ samochód osobowy Porsche Panamera, tylne nadkole samochodu VW Golf oraz tył naczepy samochodu ciężarowego Volvo. W działaniach uczestniczył zastęp z Posterunku Siewierz, dwa zastępy JRG Będzin, zastęp OSP Wojkowice Kościelne, dwa Zespoły Ratownictwa Medycznego, dwa patrole Policji oraz Pomoc Drogowa.

on 07 lipiec 2019