Napisz do nas na:
komenda@bedzin.kppsp.gov.pl
ePUAP: /KPPSPBedzin/SkrytkaESP

ul. Modrzejowska 74
42-500 Będzin

Zadzwoń do nas:
+48 32 294 45 40 do 42
+48 32 267 50 31 do 33

Witamy w serwisie internetowym

 

Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej

w Będzinie

 

       Zapraszamy do zapoznania się z naszą stroną. Znajdą tutaj Państwo informacje o szerokim zakresie działalności ratowniczo – gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej powiatu będzińskiego, jej historii, dniu codziennym, strukturze i sposobie funkcjonowania. Publikujemy tutaj aktualności z Komendy, a także opis wybranych interwencji i wydarzeń, które mają miejsce na terenie naszego Powiatu, dane statystyczne, a także szereg innych ciekawych i ważnych porad, ostrzeżeń i informacji.

Cztery osoby ranne w wypadku na obwodnicy Siewierza

10.07.2019, godz. 20:01, Siewierz, DK-78

Stanowisko Kierowania przyjęło zgłoszenie z informacją o wypadku drogowym trzech samochodów (sześć osób poszkodowanych). Na miejsce zadysponowano pięć zastępów JOP.

Pierwszy na miejsce zdarzenia przybył zastęp z Posterunku Siewierz. KDR ustalił, że na skrzyżowaniu DK-78 i DW-793 doszło do zderzenia trzech samochodów osobowych. Pojazdy znajdują się na jezdni blokując ruch w obu kierunkach. Wszystkie pięć osób podróżujących opuściło pojazdy przed przybyciem JOP. Działania JOP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz udzieleniu KPP dwóm osobom poszkodowanym. Po przybyciu ZRM poszkodowane osoby zostały przekazane Ratownikom Medycznym. W trakcie prowadzonych działań do ZRM zgłosiły się dwie kolejne osoby uczestniczące w zdarzeniu. Po ich przebadaniu łącznie trzy kobiety i mężczyzna zostali przetransportowani do Szpitali. Piąta osoba uczestnicząca w zdarzeniu odmówiła udzielenia KPP. Dalsze działania JOP polegały na oświetleniu terenu na czas czynności prowadzonych przez funkcjonariuszy Policji, sorpcji i neutralizacji rozlanych płynów eksploatacyjnych, zmyciu jezdni wodą oraz uprzątnięciu jezdni z pozostałości rozbitych pojazdów. Uszkodzone samochody zostały odholowane z miejsca zdarzenia prze Pomoce Drogowe. W wyniku wypadku uszkodzeniu uległ cały samochód osobowy VW Passat, przód samochodu BMW oraz przód, silnik i zawieszenie Chevroleta Aveo. W działaniach uczestniczył zastęp z Posterunku Siewierz, dwa zastępy JRG Będzin, dwa zastępy OSP Siewierz, trzy Zespoły Ratownictwa Medycznego, trzy patrole Policji oraz trzy Pomoce Drogowe.

on 11 lipiec 2019