Napisz do nas na:
komenda@bedzin.kppsp.gov.pl
ePUAP: /KPPSPBedzin/SkrytkaESP

ul. Modrzejowska 74
42-500 Będzin

Zadzwoń do nas:
+48 32 294 45 40 do 42
+48 32 267 50 31 do 33

Witamy w serwisie internetowym

 

Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej

w Będzinie

 

       Zapraszamy do zapoznania się z naszą stroną. Znajdą tutaj Państwo informacje o szerokim zakresie działalności ratowniczo – gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej powiatu będzińskiego, jej historii, dniu codziennym, strukturze i sposobie funkcjonowania. Publikujemy tutaj aktualności z Komendy, a także opis wybranych interwencji i wydarzeń, które mają miejsce na terenie naszego Powiatu, dane statystyczne, a także szereg innych ciekawych i ważnych porad, ostrzeżeń i informacji.

Wypadek w Wojkowicach Kościelnych

05.09.2019, godz. 15:45, Wojkowice Kościelne, DK-86

Stanowisko Kierowania przyjęło zgłoszenie z informacją o wypadku drogowym na DK-86 w miejscowości Wojkowice Kościelne kierunek na Katowice.

Po dojeździe na miejsce JOP KDR zastał dwa samochody po zderzeniu znajdujące się na jezdni. Kierujący samochodem Audi pozostaje w pojeździe, wszystkie trzy osoby podróżujące BMW opuściły pojazd o własnych siłach przed przybyciem JOP. Prawy pas jezdni kierunek Katowice i lewy pas jezdni kierunek Częstochowa zostały zablokowane. Działania JOP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i udzieleniu KPP kierującym pojazdami do czasu przybycia na miejsce ZRM. W trakcie prowadzonych działań dwójka dzieci uczestniczących w zdarzeniu zgłosiła Ratownikom Medycznym złe samopoczucie. Po przebadaniu wszystkie cztery osoby uczestniczące w zdarzeniu zostały przetransportowane do Szpitali. Dalsze działania JOP polegały na sorpcji rozlanych płynów eksploatacyjnych oraz uprzątnięciu jezdni z pozostałości powypadkowych. Pojazdy uczestniczące w wypadku zostały zabrane z miejsca zdarzenia przez Pomoce Drogowe. Na czas prowadzonych działań droga kierunek na Katowice została zamknięta (na czas zamknięcia drogi funkcjonariusze Policji zorganizowali objazdy). W wyniku wypadku uszkodzeniu uległ cały samochód osobowy Audi 80 oraz przód samochodu BMW. W działaniach uczestniczył zastęp z Posterunku Siewierz, zastęp z JRG Będzin, trzy zespoły Ratownictwa Medycznego, dwa patrole Policji oraz dwie Pomoce Drogowe. 

 

on 05 wrzesień 2019