Napisz do nas na:
komenda@bedzin.kppsp.gov.pl
ePUAP: /KPPSPBedzin/SkrytkaESP

ul. Modrzejowska 74
42-500 Będzin

Zadzwoń do nas:
+48 32 294 45 40 do 42
+48 32 267 50 31 do 33

Witamy w serwisie internetowym

 

Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej

w Będzinie

 

       Zapraszamy do zapoznania się z naszą stroną. Znajdą tutaj Państwo informacje o szerokim zakresie działalności ratowniczo – gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej powiatu będzińskiego, jej historii, dniu codziennym, strukturze i sposobie funkcjonowania. Publikujemy tutaj aktualności z Komendy, a także opis wybranych interwencji i wydarzeń, które mają miejsce na terenie naszego Powiatu, dane statystyczne, a także szereg innych ciekawych i ważnych porad, ostrzeżeń i informacji.

Siedem osób podtrutych tlenkiem węgla

10.02.2020, godz. 19:29, Będzin, ul. Podzamcze

Stanowisko Kierowania przyjęło zgłoszenie z informacją o prawdopodobnym występowaniu tlenku węgla w mieszkaniu w budynku wielorodzinnym (budynek ogrzewany piecem gazowym, jedna osoba utraciła chwilowo przytomność, cztery osoby odczuwają ból głowy). Jednocześnie o zdarzeniu poinformowano PRM.

Po dojeździe na miejscu zastępy JOP zastały lokatorów mieszkania na zewnątrz budynku (trzy osoby dorosłe i czwórka dzieci). Działania JOP polegały na:
- zabezpieczeniu miejsca zdarzenia,
- wykonaniu pomiarów w mieszkaniu osoby zgłaszającej - pomiary wykazały 35ppm CO w wietrzonym lokalu,
- przebadaniu wszystkich lokatorów za pomocą Toksymetru ToxCO - u wszystkich badanych urządzenie wykazało obecność tlenku węgla we krwi,
- udzieleniu KPP wszystkim lokatorom,
- zakręceniu dopływu gazu do kotła ogrzewającego budynek,
- wykonaniu pomiarów we wszystkich pozostałych mieszkaniach w budynku (brak zagrożenia).

Przybyłe na miejsce ZRM po przebadaniu przetransportowało wszystkich lokatorów z objawami podtrucia tlenkiem węgla do Szpitali. W działaniach uczestniczyły cztery zastępy JRG Będzin, zastęp OSP Grodziec, dwa Zespoły Ratownictwa Medycznego oraz patrol Policji. W dniu 11.02.2020 ratownicy JRG Będzin w ramach kampanii "Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa!" przekazali lokatorom czujnik tlenku węgla.

on 11 luty 2020