Napisz do nas na:
komenda@bedzin.kppsp.gov.pl
ePUAP: /KPPSPBedzin/SkrytkaESP

ul. Modrzejowska 74
42-500 Będzin

Zadzwoń do nas:
+48 32 294 45 40 do 42
+48 32 267 50 31 do 33

Witamy w serwisie internetowym

 

Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej

w Będzinie

 

       Zapraszamy do zapoznania się z naszą stroną. Znajdą tutaj Państwo informacje o szerokim zakresie działalności ratowniczo – gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej powiatu będzińskiego, jej historii, dniu codziennym, strukturze i sposobie funkcjonowania. Publikujemy tutaj aktualności z Komendy, a także opis wybranych interwencji i wydarzeń, które mają miejsce na terenie naszego Powiatu, dane statystyczne, a także szereg innych ciekawych i ważnych porad, ostrzeżeń i informacji.

Ćwiczenia z dostarczania wody na duże odległości w oparciu o system przetłaczania

6 marca 2020 roku na terenie Parku Rogoźnik rozpoczęliśmy cykl ćwiczeń doskonaląco - szkoleniowych z zakresu dostarczania wody na duże odległości w oparciu o system przetłaczania.

W pierwszym dniu w ćwiczeniach udział wzięły zastępy z JRG Będzin, JRG Tarnowskich Gór oraz jednostki OSP Bobrowniki, OSP Dobieszowice, OSP Rogoźnik, OSP Grodziec, OSP Wojkowice oraz OSP Żychcice. Założeniem było osiągnięcie na dystansie ponad 1100 metrów jak największego wydatku wodnego i utrzymanie ciągłości podawania wody. Ćwiczenia rozpoczęły się odprawą, na której przedstawiono zagadnienia teoretyczne oraz cele szczegółowe dotyczące doskonalenia umiejętności operatorów pomp pożarniczych utrzymujących działanie zbudowanych układów magistrali wodnych. Kolejne ćwiczenia zaplanowano na 13 i 20 marca br, a wezmą w nich udział kolejne zastępy OSP wchodzące w skład Kompanii Odwodowej nr 1 „Będzin”. 

 

Źródło zdjęć: 1-3 KP PSP Będzin, 4-10 OSP Żychcice

 

on 07 marzec 2020