Napisz do nas na:
komenda@bedzin.kppsp.gov.pl
ePUAP: /KPPSPBedzin/SkrytkaESP

ul. Modrzejowska 74
42-500 Będzin

Zadzwoń do nas:
+48 32 294 45 40 do 42
+48 32 267 50 31 do 33

Witamy w serwisie internetowym

 

Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej

w Będzinie

 

       Zapraszamy do zapoznania się z naszą stroną. Znajdą tutaj Państwo informacje o szerokim zakresie działalności ratowniczo – gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej powiatu będzińskiego, jej historii, dniu codziennym, strukturze i sposobie funkcjonowania. Publikujemy tutaj aktualności z Komendy, a także opis wybranych interwencji i wydarzeń, które mają miejsce na terenie naszego Powiatu, dane statystyczne, a także szereg innych ciekawych i ważnych porad, ostrzeżeń i informacji.

Drzewo przewróciło się na kobietę

12.03.2020, godz. 10:58, Przeczyce, ul. 21 Stycznia

Stanowisko Kierowania przyjęło zgłoszenie z informacją o drzewie, które przewróciło się na kobietę (kobieta przytomna, oddycha).

Po dojeździe na miejsce JOP KDR zastał na prywatnej posesji ZRM udzielający pomocy medycznej poszkodowanej (drzewo, które przewróciło się na teren posesji znajdowało się na sąsiedniej nieogrodzonej działce, kobieta została wyciągnięta spod drzewa przez osoby postronne przed przybyciem JOP). Działania zastępów JOP polegały na:
- zabezpieczeniu miejsca zdarzenia,
- zabezpieczeniu lądowiska LPR,
- pomocy ZRM w przetransportowaniu poszkodowanej do śmigłowca. 

W wyniku zdarzenia uszkodzeniu uległ prawy bok samochodu osobowego zaparkowanego na posesji, drzwi wejściowe do budynku, jedno przęsło betonowego ogrodzenia. W działaniach uczestniczył zastęp z Posterunku Siewierz, dwa zastępy JRG Będzin, zastęp OSP Mierzęcice, zastęp OSP Przeczyce, Zespół Ratownictwa Medycznego, Śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego oraz Patrol Policji. 

on 12 marzec 2020