Napisz do nas na:
komenda@bedzin.kppsp.gov.pl
ePUAP: /KPPSPBedzin/SkrytkaESP

ul. Modrzejowska 74
42-500 Będzin

Zadzwoń do nas:
+48 32 294 45 40 do 42
+48 32 267 50 31 do 33

Witamy w serwisie internetowym

 

Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej

w Będzinie

 

       Zapraszamy do zapoznania się z naszą stroną. Znajdą tutaj Państwo informacje o szerokim zakresie działalności ratowniczo – gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej powiatu będzińskiego, jej historii, dniu codziennym, strukturze i sposobie funkcjonowania. Publikujemy tutaj aktualności z Komendy, a także opis wybranych interwencji i wydarzeń, które mają miejsce na terenie naszego Powiatu, dane statystyczne, a także szereg innych ciekawych i ważnych porad, ostrzeżeń i informacji.

„Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”

Wakacje to czas wypoczynku połączonego z rekreacją w wodzie. Jest to także okres, kiedy dochodzi do większej liczby utonięć. Komenda Powiatowa PSP w Będzinie po raz kolejny prowadzi kampanię „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. Akcja ma na celu zwiększyć bezpieczeństwo dzieci i młodzieży uczestniczącej w wypoczynku wakacyjnym.

W ramach prowadzonych działań strażacy podczas weekendów patrolują na łodziach motorowych największe akweny wodne znajdujące się na terenie powiatu będzińskiego (Zbiornik Kuźnica Warężyńska – Pogoria 4, Jezioro Przeczyckie). Będzińscy strażacy spotykają się także z dziećmi i młodzieżą przekazując informacje z zakresu ochrony przeciwpożarowej, bezpiecznego wypoczynku nad wodą oraz udzielania pierwszej pomocy.

on 06 sierpień 2020