Napisz do nas na:
komenda@bedzin.kppsp.gov.pl
ePUAP: /KPPSPBedzin/SkrytkaESP

ul. Modrzejowska 74
42-500 Będzin

Zadzwoń do nas:
+48 32 294 45 40 do 42
+48 32 267 50 31 do 33

Witamy w serwisie internetowym

 

Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej

w Będzinie

 

       Zapraszamy do zapoznania się z naszą stroną. Znajdą tutaj Państwo informacje o szerokim zakresie działalności ratowniczo – gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej powiatu będzińskiego, jej historii, dniu codziennym, strukturze i sposobie funkcjonowania. Publikujemy tutaj aktualności z Komendy, a także opis wybranych interwencji i wydarzeń, które mają miejsce na terenie naszego Powiatu, dane statystyczne, a także szereg innych ciekawych i ważnych porad, ostrzeżeń i informacji.

Wypadek w Siewierzu

05.09.2020, godz. 16:33, Siewierz, u. Bytomska

Stanowisko Kierowania przyjęło zgłoszenie z informacją o wypadku drogowym. Po dojeździe na miejsce JOP KDR zastał na skrzyżowaniu dwa samochody osobowe po zderzeniu.

Jeden z pojazdów dachował. Wszyscy podróżujący opuścili pojazdy o własnych siłach przed przybyciem JOP i trafili pod opiekę przybyłych na miejsce ZRM. Ruch w kierunku Mierzęcic został zablokowany. Działania JOP polegały na:
- zabezpieczeniu miejsca zdarzenia,
- sorpcji plamy płynów eksploatacyjnych,
- przemieszczeniu uszkodzonych pojazdów poza jezdnię,
- uprzątnięciu jezdni z pozostałości po wypadku.
Po przebadaniu przez ZRM dwie osoby uczestniczące w zdarzeniu zostały przetransportowane do Szpitali. W działaniach uczestniczył zastęp z Posterunku Siewierz, dwa zastępy z JRG Będzin, zastęp OSP Siewierz, trzy Zespoły Ratownictwa Medycznego, patrol Policji oraz Pomoc Drogowa.

Źródło zdjęć: Pomoc Drogowa "Fasthol"

on 06 wrzesień 2020