Napisz do nas na:
komenda@bedzin.kppsp.gov.pl
ePUAP: /KPPSPBedzin/SkrytkaESP

ul. Modrzejowska 74
42-500 Będzin

Zadzwoń do nas:
+48 32 294 45 40 do 42
+48 32 267 50 31 do 33

Witamy w serwisie internetowym

 

Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej

w Będzinie

 

       Zapraszamy do zapoznania się z naszą stroną. Znajdą tutaj Państwo informacje o szerokim zakresie działalności ratowniczo – gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej powiatu będzińskiego, jej historii, dniu codziennym, strukturze i sposobie funkcjonowania. Publikujemy tutaj aktualności z Komendy, a także opis wybranych interwencji i wydarzeń, które mają miejsce na terenie naszego Powiatu, dane statystyczne, a także szereg innych ciekawych i ważnych porad, ostrzeżeń i informacji.

Wypadek na DK-91

15.10.2020, godz. 10:51, Siewierz, DK-91

Stanowisko Kierowania przyjęło zgłoszenie z informacją o wypadku drogowym. Po dojeździe na miejsce JOP KDR zastał samochód osobowy po zderzeniu z samochodem ciężarowym.

Ranny kierujący samochodem osobowym opuścił pojazd przed przybyciem JOP z pomocą osób postronnych. Kierujący samochodem ciężarowym opuścił pojazd samodzielnie nie odnosząc w zdarzeniu żadnych obrażeń. DK-91 w kierunku Częstochowy została całkowicie zablokowana. Działania JOP polegały na:
- zabezpieczeniu miejsca zdarzenia,
- udzieleniu KPP poszkodowanemu mężczyźnie do czasu przybycia na miejsce ZRM,
- sorpcji i dyspersji rozlanych płynów eksploatacyjnych,
- uprzątnięciu jezdni z pozostałości powypadkowych.
Po przebadaniu przez ZRM poszkodowany mężczyzna został przetransportowany do Szpitala. Uszkodzone pojazdy zostały odholowane z miejsca wypadku przez Pomoce Drogowe. Na czas prowadzonych działań Policja zorganizowała objazdy. W działaniach uczestniczył zastęp z Posterunku Siewierz, dwa zastępy JRG Będzin, zastęp OSP Siewierz, Zespół Ratownictwa Medycznego, dwa patrole Policji oraz dwie Pomoce Drogowe.

on 15 październik 2020