Napisz do nas na:
komenda@bedzin.kppsp.gov.pl
ePUAP: /KPPSPBedzin/SkrytkaESP

ul. Modrzejowska 74
42-500 Będzin

Zadzwoń do nas:
+48 32 294 45 40 do 42
+48 32 267 50 31 do 33

Witamy w serwisie internetowym

 

Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej

w Będzinie

 

       Zapraszamy do zapoznania się z naszą stroną. Znajdą tutaj Państwo informacje o szerokim zakresie działalności ratowniczo – gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej powiatu będzińskiego, jej historii, dniu codziennym, strukturze i sposobie funkcjonowania. Publikujemy tutaj aktualności z Komendy, a także opis wybranych interwencji i wydarzeń, które mają miejsce na terenie naszego Powiatu, dane statystyczne, a także szereg innych ciekawych i ważnych porad, ostrzeżeń i informacji.

Wybuch w wykopie ziemnym

15.10.2020, godz. 13:35, Czeladź, ul. Będzińska

Stanowisko Kierowania przyjęło zgłoszenie z informacją o wybuchu i osobie poszkodowanej.  Po dojeździe na miejsce JOP KDR ustalił, że podczas prac ziemnych prowadzonych w wykopie przez pracowników wodociągów doszło do wybuchu.

W wyniku zdarzenia jeden z mężczyzn, który znajdował się bezpośrednio w wykopie poniósł śmierć na miejscu, trzech innych mężczyzn, którzy w chwili wybuchu przebywali obok wykopu zostało poszkodowanych. Działania JOP polegały na:
- zabezpieczeniu miejsca zdarzenia,
- wykonaniu pomiarów na obecność gazów niebezpiecznych w wykopie i terenie przyległym - brak obecności gazów niebezpiecznych,
- udzieleniu KPP osobom poszkodowanym do czasu przybycia na miejsce ZRM.
Po przebadaniu przez ZRM osoby poszkodowane zostały przetransportowane do Szpitali. Dalsze działania JOP polegały na pomocy Policji i Prokuratorowi w czynnościach dochodzeniowo-śledczych na miejscu zdarzenia. Na czas prowadzenia działań Policja zamknęła na ulicy Będzińskiej ruch kołowy i pieszy w obu kierunkach oraz ruch tramwajowy na linii Czeladź - Będzin. W działaniach uczestniczyło pięć zastępów JRG Będzin, zastęp OSP Czeladź, trzy zespoły Ratownictwa Medycznego, Prokurator, siedem patroli Policji, patrol Straży Miejskiej oraz Pogotowie Gazowe.

on 15 październik 2020