Napisz do nas na:
komenda@bedzin.kppsp.gov.pl
ePUAP: /KPPSPBedzin/SkrytkaESP

ul. Modrzejowska 74
42-500 Będzin

Zadzwoń do nas:
+48 32 294 45 40 do 42
+48 32 267 50 31 do 33

Witamy w serwisie internetowym

 

Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej

w Będzinie

 

       Zapraszamy do zapoznania się z naszą stroną. Znajdą tutaj Państwo informacje o szerokim zakresie działalności ratowniczo – gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej powiatu będzińskiego, jej historii, dniu codziennym, strukturze i sposobie funkcjonowania. Publikujemy tutaj aktualności z Komendy, a także opis wybranych interwencji i wydarzeń, które mają miejsce na terenie naszego Powiatu, dane statystyczne, a także szereg innych ciekawych i ważnych porad, ostrzeżeń i informacji.

Krew dla Tomka

Strażacy z Komendy Powiatowej PSP w Będzinie wzieli udział w akcji "Krew dla Tomka". We wrześniu 2020 roku nasz kolega st. ogn. Tomasz Kożuch, funkcjonariusz Komendy Powiatowej PSP w Wadowicach uległ zakażeniu wirusem SARS-CoV-2. Wskutek występowania długotrwałych objawów oraz bardzo ciężkiego przebiegu choroby, naszego kolegę-strażaka przetransportowano do Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie na oddział zakaźny.

Ciężkie powikłania wywołane przez chorobę Covid-19 spowodowały bardzo duże zmiany w płucach - jedynym ratunkiem na tym etapie przebiegu choroby było zastosowanie sztucznego płuco-serca Ecmo. To, że Tomasz żyje zawdzięczamy wielkiemu zaangażowaniu krakowskich lekarzy i użyciu najnowocześniejszego sprzętu medycznego. W ostatnich dniach został przewieziony do Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu, gdzie przeszedł dalsze badania oraz bardzo poważną operację przeszczepu płuc.

on 19 listopad 2020